Auktion på Stigsro lördag 6/8 kl 11.00, visning från kl 10.00. Hem från Bollnäs, Söderhamn, Arbrå, Orbaden och Kilafors auktioneras ut! Chiffonje, blå skänk med blommor, rökbord, gamla skrivbord, 8 pigtittare, kökssoffor, piedestaler, rakspegel, gamla byråer, barndragspel(Hohner), månskenslampa, guldpendyl, gammal väggtelefon, 3 gamla kameror, projektor, barnbilbana, konst, luta, allmogebord, sekretär, kommoder, fiol, gamla tråg, märkessköld, tak-bords-golvlampor, gamla pokaler, gamla radioapparater, lavoar, allmogestolar, 2 stringhyllor, lerkrukor, koppar, vitt slagbord, ny flytväst Kinetic XL, tvättställ, elelement, pinnstolar, köksbord, 50-talsbord, 2 emmafåtöljer, 2 herrcyklar, biblioteksbord, mattor, speglar, motorsåg, fällbord, litet hängskåp, gamla resväskor, gamla burkar, symaskin, barnstol, gamla yxor sign. AH, VN, LP, JR, spark, 2 skottkärror, blombord, kälke, trädgårdsmöbler, gammal affärsvåg från Östansjö, 2 skolbänkar, gungstol. emaljerat, TV-bänk, fågelbord, 40-talsbord, vedkap, tvättmaskin, silverskedar, barnskrivpulpet, tallrikshylla, växtpress, 3 halvmånebord, golvhörnskåp 1803, flera matserviser bl.a Gefle vinranka, kryddhyllor, 2 fladdermusfåtöljer från 1955, 3 barbiedockor och mycket mera!
Välkommen till lång och trevlig auktion med bra grejor!
Servering och parkera före kyrkan! OBS! Inlämning pågår till nästa auktion!
Stig Eriksson // Arbrå Auktionshall
Stig är auktionist på Arbrå Auktionshall och har svingat klubban sedan 2006.